Konferenca “Marrëdhëniet shqiptaro-amerikane gjatë shek. XX”

20 Shtator, 2022 Njoftime
Më 22 shtator organizohet konferenca “Marrëdhëniet shqiptaro-amerikane gjatë shek. XX” organizuar nga Instituti i Historisë, me mbështetjen e Ambasadës Amerikane në Tiranë.
Marrin pjesë studiues nga Instituti i Historisë pranë Akademisë së Studimeve Albanologjike dhe Universiteti i Tiranës. Të ftuar specialë: Janusz Bugajski (Jamestown Foundation), Bernd Fischer (Indiana University) dhe Elidor Mëhilli (Hunter College, City University of New York).
Programin e detajuar e gjeni bashkëngjitur. Konferenca mbahet në sallën “Antigonea” në Hotel Rogner, prej orës 09.30. Ofrohet përkthim shqip-anglisht dhe anasjelltas.

Më poshtë gjeni programin e plotë!